Jak vybrat ideální povlečení

Jak vybrat ideální povlečení

white roses in white ceramic cup

Máte doma povlečení z různých materiálu a nevíte jaké použít my Vám v tomto článku poradíme.

Samozřejmostí je dobrá matrace a rošt. Méně důležitou roli hraje povlečení. V dnešní době obchody nabízí nejrůznější typy ložního prádla. Řídit se ale pouze vzhledem nestačí.

Co je teď trendy

Rádi byste svou ložnici přeměnili do nových trendů? Můžete si vybrat z nabídky velkých vzoru, kde povlečení zdobí jeden velký symbol přes celou jeho šířku. Novinkou jsou jednobarevné elegantní dezény, které se kombinují s barevnými prostěradly. Nezapomeňte na retro styly v podobě pruhovaných povlečení, které se vrací do módy.

Bavlna

Povlečení ze 100% bavlny se budete vždy cítit pohodlné. Bavlněné povlečení je příjemné na dotek. Jeho výhodou je prodyšnost, velmi dobře saje. Nevýhodou je že po každém praní je velmi tuhé a mačkané, tak je třeba ho vždy vyžehlit.

Satén

Satén vám zaručí komfort. Je to velmi pevný a trvanlivý materiál. Ideální volbou na léto, protože příjemně chladí. Doporučuje se prát naruby při nižší teplotě. Nemusí se moc žehlit.

Flanel

Flanel je v oblibě většinou v zimních měsících díky jeho hřejivým vlastnostem. Vyrábí se ze 100% bavlny. Výhodou flanelu je skvěla izolace tepla a výborná savost. Při praní dbejte na všechny pokyny aby Vám prádlo vydrželo co nejdéle jemné a měkké.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *